Országos Angol Nyelvi Verseny a Barcsi Széchényiben

A Nemzeti Tehetségprogram támogatásával valósult meg idén is Országos Angol Nyelvi Versenyünk, melyet 9. és 10. osztályos diákoknak hirdettünk meg 2019 őszén. A 2003 óta minden évben megrendezésre kerülő versenyre idén is csaknem 1000 diák jelentkezett az ország minden részéről.

Az első forduló írásbeli feladatokból állt, majd ennek eredménye alapján 30-30 diákot hívtunk meg a szóbeli döntőre, melyet 2020 tavaszán szándékoztunk megrendezni iskolánkban. A járványügyi helyzet ezt meghiúsította, így új időpontot kerestünk: 2020. szeptember 25-e lett. A személyes kontakt nem valósulhatott meg, így kihasználva az online lehetőségeket Microsoft Teams-en kerestül szóbeliztettük a lelkes és felkészült versenyzőket. Meglepetésünkre csaknem minden döntős vállalta ilyen módon is - a megmérettetést. A zsűri munkájában összesen 6 fő vett részt: 4-en Intézményünkből – köztük két anyanyelvi lektorral, illetve ketten a Pécsi Tudományegyetem Anglisztika Tanszékéről.