Széchényi Ferenc Gimnázium és Kollégium

Elektronikus napló (Kréta)

ekreta logo

NyelvVizsgahely

languagecert logo

Nagykövet iskolája

epas

bge logo

BGE bázisiskolája lettünk

Logók

angol-logo

hatartalanul

Határtalanul! -> beszámoló

boldogiskola

dok 1

Széchényi Ferenc Gimnázium diákönkormányzata

logo a

Széf Széchényi Filmklub youtube csatorna

Felhasználói menü

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterMa81
mod_vvisit_counterTegnap263
mod_vvisit_counterA héten1198
mod_vvisit_counterMúlt héten1909
mod_vvisit_counterHónapban4957
mod_vvisit_counterMúlt hónapban9252
mod_vvisit_counterÖsszesen1276123
Oldalainkat 22 vendég böngészi

Eseménynaptár 2017/2018

 

2017/2018 Határidős feladatok

Augusztus

Dátum

Téma

Felelős

18. péntek

Tankönyvek szállítása

Zsiros Zsuzsa tankönyvfelelős

28-29. hétfő-kedd

Verébtábor a kollégiumban – 9knya osztály

kollégiumvezető

Dibuz-Pávics Judit, Papp Roland

29-30. kedd-szerda

Verébtábor a kollégiumban – 9ny osztály

kollégiumvezető, Horváth Edit, Sévó Gyöngyi

28. hétfő

9 óra

Alakuló értekezlet

Csokor Réka

28. hétfő

10 óra

Javítóvizsgák, osztályozóvizsgák

igazgatóhelyettesek, érintett pedagógusok

29. kedd

8.30

Tantestületi nyitóértekezlet

intézményvezető, ill. helyettesek

31. csütörtök

12 órától kollégista tanulók fogadása, beköltözés

17.00 Kollégiumi szülői értekezlet

17.30 Szülői értekezlet a 9knya, 9ny, 9ca, 9can osztályok számára

kollégium-vezető

Bíró Józsefné

Dibuz-Pávics Judit, Horváth Edit, Csokor Réka

Szeptember

1. péntek

Első tanítási nap:

8 óra: Tanévnyitó

2. óra: tankönyvosztás

3-4. óra: osztályfőnöki

Csokor Réka

Zsiros Zsuzsa tankönyvfelelős

osztályfőnökök

5. hétfő

Jelentkezés az október-november érettségi vizsgaidőszakra (Kaposvár)

intézményvezető-helyettesek

7. csütörtök

14.30

Végzős és előkészítős osztályok teadélutánja (tréfás vetélkedők, ismerkedés – bevezetés az iskola életébe)

9.-es, végzős osztályfőnökök, Varga Otília - DÖK

11. hétfő

14.30

Munkavédelmi oktatás – Erdős Zoltán

Csokor Réka

15. péntek

10-12 óra

Rendőrségi pályaorientációs tréning a végzős osztályok számára

Mák Mária

20.szerda délután

Szecskaavató

Varga Otília, DÖK, 9.-es osztályfőnökök

22. péntek

OKTV jelentkezések leadása (ADAFOR rendszerbe való felvitel: szeptember 29.)

intézményvezető helyettes, munkaközösség-vezetők

22. péntek

25. hétfő

Tanítás nélküli munkanapok – csapatépítés

Csokor Réka

Szeptember vége

Beiskolázási program kezdete

int.vezető, intézményvezető-helyettesek

29-30.

péntek, szombat

24 vetélkedő Nagybajom

Zsiros Zsuzsa, Csillingh Erika, Lorch Barbara

30. péntek

Tanmenetek leadása

Statisztika kitöltése a naplókban

munkaközösség-vezetők, osztályfőnökök

Október

5. csütörtök

Boldog Iskola pályázat eredményhirdetése Budapesten

Dibuz-Pávics Judit

6. péntek

Megemlékezés az aradi vértanúkról (osztályokban)

osztályfőnökök, történelem szakos pedagógusok

12. csütörtök

Operakaland - Budapest

Petrinovics Gabriella, Főgler Dóra, Hargitainé Szokoli Anikó

14-27.

Őszi írásbeli érettségi vizsgaidőszak

(angol nyelv: október 20., német nyelv: október 24. Szóbeli vizsgák: november 10-14.)

intézményvezető-helyettes

23. hétfő

Tanítási szünet – munkaszüneti nap

 

24. kedd

Október 23-ai iskolai ünnepély

Főgler Dóra, Tóth Mónika, Kiss Balázs osztályfőnökök

27. péntek

Halloween tökfaragó verseny eredményhirdetése

Varga Otília - DÖK

27.

Megemlékezés a reformációról tanórák keretében (projekt)

1517 m-es futás – nemcsak gimnazistáknak

Humán munkaközösség – Salavecz Mariann

27. péntek

Általános iskolák értesítése 9-10. évfolyamos tanulók előző tanévi eredményéiről

Iskolatitkár

30-tól

őszi szünet

 

November

6. hétfő

Szünet utáni első tanítási nap

 

10.

23.

Angol nyelvi  szépkiejtési verseny általános iskolai tanulók számára

Angol nyelvi meseíró verseny általános iskolai tanulók számára

Angol nyelvű versírópályázat beadási határideje (általános iskolásoknak)

Papp Roland - angol munkaközösség

11. szombat

9.00

Nyílt nap

intézményvezető, helyettesek, tantestület

 

Counter Strike bajnokság gimnazisták és általános iskolai tanulók számára

Tóth Mónika

17. péntek

13.00 Fogadóra

14.00 Szülői értekezlet (Elsős szülői munkaközösségi tagok megválasztása)

Tantestület

Osztályfőnökök

25- december 15.

Karácsonyi adománygyűjtés

Varga Otília, DÖK

30. csütörtök

Pályaorientációs nap (tanítás nélküli munkanap) – egész napos rendezvény esti koncerttel

Csokor Réka, Varga Otília, Mák Mária

December

 

Német nyelvi szép kiejtési és versmondó verseny általános iskolai tanulók számára

Juhász Enikő mk. vezető, német munkaközösség

20. szerda

Karácsonyi teremdíszítő verseny (DÖK)

Varga Otília

14. csütörtök

Terror Háza tanulmányi kirándulás

Molnár Gábor

 

Bécsi tanulmányi kirándulás

német munkaközösség

19-21.

Idegen nyelvi projekthét - téma: Karácsony

Idegen nyelvi mk. vezetők: Juhász Enikő, Papp Roland

21. csütörtök

17 óra

Karácsonyi muzsika

9. osztályfőnökök: Dibuz-Pávics Judit, Horváth Edit

22. péntek

Bukásra álló diákok szüleinek kiértesítése

osztályfőnökök

22. péntek

Utolsó tanítási nap

 

December 27-től január 2-ig

Téli szünet

 

2018

 

Január

3. szerda

Első tanítási nap

 

9. kedd

NETFIT felmérés kezdete vége: április 27. (feltöltés: június 1-ig)

testnevelők

23. kedd

Osztályozó értekezlet

intézményvezető, intézményvezető-helyettes, tantestület

26. péntek

A félév utolsó tanítási napja

 
 

Országos Angol Verseny első forduló (14-16 óra) (továbbjutók értesítése: február 28-ig)

Papp Roland, angol munkaközösség

26. péntek

14 óra

Szülői értekezlet a végzős osztályoknak

intézményvezető helyettesek, osztályfőnökök

Február

2. péntek

Szülők értesítése az első félévről

osztályfőnökök, iskolatitkár

2. péntek

17 óra

Szalagavató

11. évf. osztályfőnökök

5. hétfő

Félévi értekezlet

intézményvezető, helyettesek

5. hétfő

Levél a szülőknek (1 % felajánl)

intézményvezető

 

9. évfolyamos tanulók félévi érdemjegyeinek feltöltése

iskolatitkár

13. kedd

Tanulmányi Kirándulás Mohácsra - Busójárás

Varga Otília, DÖK

15. csütörtök

Érettségi-, felvételi jelentkezés

 

végzős osztályfőnökök, intézményvezető-helyettes

 

Farsangi mulatság

Varga Otília, DÖK

Február 26-március 3.

Sí tábor tanulmányi kirándulás.

Bencsikné Lorch Barbara, Molnár Gábor

27. hétfő

A kommunista diktatúra áldozatai, megemlékezés

történelem szakos tanárok

Március

5-9.

Pénzügyi és vállalkozói témahét

Toca Erzsébet

14. szerda

Március 15. iskolai ünnepély

10. évfolyamos osztályfőnökök

15. csütörtök

Március 15. – munkaszüneti nap

 

16. péntek

Munkaszüneti nap

 

18-24.

Angliai tanulmányi kirándulás

Csillingh Erika

22-24.

Prága, Pozsony tanulmányi kirándulás

Salavecz Mariann

Március 29-április 3.

Tavaszi szünet

 

Április

4. szerda

Szünet utáni első tanítási nap

 

5. csütörtök

Diáknap

Varga Otília - DÖK

6. péntek

13.00 Fogadó óra

14.00 Szülői értekezlet

Tantestület

Osztályfőnökök

9-14.

Német diákok fogadása

Biróné Hebrang Ildikó

16-21.

Kiutazás Sinsheim-be, Németországba

Biróné Hebrang Ildikó

16. hétfő

Holocaust áldozatairól megemlékezés a történelem órákon (egész héten)

Történelemtanárok

20. péntek

Széchényi Nap – Európa Nap (tanítás nélküli munkanap), Európai uniós vetélkedő döntője

Csokor Réka, Klementné Szabó Franciska, Petrinovics Gabriella

21. szombat

Szombati munkanap (ledolgozva április 30. hétfő) – pénteki órarend

 

 

Országos Angol Verseny

Papp Roland, angol munkaközösség

26. csütörtök

14.30 Osztályozó értekezlet a végzős osztályoknak

Igazgató, helyettesek, tantestület

27-május 2.

Határtalanul – Erdélyi tanulmányi kirándulás (Székelyudvarhely)

Hargitainé Szokoli Anikó

Főgler Dóra

Csokor Réka

30. hétfő

Munkaszüneti nap

 

Május

  1. 1.kedd

Munkaszüneti nap

 

  1. 2.szerda

Szerenád

 
  1. 3.csütörtök

Zöld nap a végzősöknek (utolsó tanítási nap számukra)

 

5. szombat

9.00 Ballagás

igazgató, 11-es sztályfőnökök

7. hétfő – 11. péntek

Írásbeli érettségi vizsgák (május 28-ig)

Érettségi szünet

Alapvizsga – magyar, történelem

helyettesek, szaktanárok

11. péntek

Értekezlet

Bukásra álló diákok szüleinek kiértesítése

Osztályfőnökök, szaktanárok

21. hétfő

Munkaszüneti nap - Pünkösd

 

23. szerda

Országos kompetenciamérés (9ca, 9can, 9e)

Mák Mária

29.-június 3.

Határtalanul – Székelyudvarhelyi diákok fogadása

Hargitainé Szokoli Anikó

Főgler Dóra

Csokor Réka

Június

  1. 4.hétfő

A nemzeti összetartozás napja (a héten, történelem órákon)

Történelem tanárok

7-14.

Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák

Intézményvezető-helyettesek, osztályfőnökök

7. csütörtök

Osztályozó értekezletek

Intézményvezető, intézményvezető-helyettesek, tantestület

13. szerda

Sportnap

testnevelés szakosok

14. csütörtök

Reálnap

reál munkaközösség

15. péntek

Utolsó tanítási nap. Osztályfőnöki órák.

10.30 Tanévzáró ünnepély

intézményvezető

18-29.

Középszintű szóbeli érettségi vizsgák.

Intézményvezető, intézményvezető-helyettesek

21-23.

Beiratkozás

iskolatitkár, osztályfőnökök, intézményvezető-helyettesek

29. péntek

Tanévzáró értekezlet

intézményvezető