Széchényi Ferenc Gimnázium és Kollégium

Elektronikus napló (Kréta)

NyelvVizsgahely

languagecert logo

Nagykövet iskolája

epas

bge logo

BGE bázisiskolája lettünk

Logók

angol-logo

hatartalanul

Határtalanul! -> beszámoló

boldogiskola

dok 1

Széchényi Ferenc Gimnázium diákönkormányzata

logo a

Széf Széchényi Filmklub youtube csatorna

Felhasználói menü

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterMa169
mod_vvisit_counterTegnap336
mod_vvisit_counterA héten2154
mod_vvisit_counterMúlt héten4209
mod_vvisit_counterHónapban10548
mod_vvisit_counterMúlt hónapban13291
mod_vvisit_counterÖsszesen1315572
Oldalainkat 13 vendég böngészi

EUfória

„EUfória” Jelentkezési lap:

.pdf

„EUfória” Jelentkezési lap

Letöltés

„EUfória” versenykiírás:

.pdf

„EUfória” versenykiírás

Letöltés

 „EUfória” vetélkedő 7-8. osztályosoknak

Kedves 7-8. osztályos Diákok!

Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium és Kollégium – mely 2017-ben az Európai Parlament Nagykövet Iskolája lett - sok szeretettel vár benneteket egy izgalmas csapatversenyre, mely az Európai Unióról szól, és melynek az „EUfória” nevet adtuk.

A verseny 2 fordulóból áll: az első forduló feladatait otthon vagy az iskolában internet segítségével oldhatjátok meg; a második forduló a döntő, ahová a legjobb csapatokat hívjuk meg (maximum 10 csapatot). A döntő helyszíne a Széchényi Ferenc Gimnázium és Kollégium; időpontja az iskola Európa Napja, előreláthatóan 2018. április 20., péntek.

A döntős csapatok oklevélben és tárgynyereményben részesülnek. Emléklapot minden versenyző kap a verseny végén.

A versenyre 4 fős csapatok jelentkezését várjuk. A csapattagok 7. vagy 8. osztályosok lehetnek.

Kedves Felkészítő Tanárok!

 

Kérjük Önöket, vegyenek részt diákjaikkal idén először megrendezésre kerülő Európai uniós vetélkedőnkön, mely izgalmas kísérlet számunkra is.

Iskolánk – ahogy azt korábban írtam – 2017-ben az országban 24 másik középiskolával együtt - elnyerte az Európai Parlament Nagykövet Iskolája címet, mely program lényege, hogy egy kicsit közelebb hozza az Európai Uniót a diákokhoz, hiszen még a középiskolás korosztály is igen hiányos ismeretekkel rendelkezik a szervezetről, mely mindennapjaink része.

A programban egy szenior és több junior nagykövet dolgozik iskolánként, vagyis egy koordináló tanár munkáját diákok segítik. Így van ez nálunk is. Munkámat 12 diák segíti, akik részt vettek a feladatok összeállításában is.

A feladatokat úgy válogattuk össze, hogy a diákok kis tanári segítséggel meg tudják azokat oldani az internetet böngészve. Vannak feladatok, melyeknél a kreativitásra is szükség lesz.

A döntőbe jutott csapatoknak a felkészüléshez biztosítjuk a szükséges szakirodalmat (nyomtatott prospektusokat, honlapok elérhetőségét).

 

 

Jelentkezési határidő: 2017. december 15., péntek

 

Első online forduló feladatait december 22-ig küldjük ki a csapatoknak.

Beküldési határidő: 2018. február 28.

 

2. forduló (döntő):

Határidő: 2018. április 20., péntek

 

Jelentkezés módja e-mailben:  Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.  vagy  Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. .

Ha kérdésük merül fel, állunk rendelkezésükre.

 

 

 Csokor Réka

programkoordinátor
intézményvezető